Diamond of Bodrum Hotel

Online Rezervasyon

Spa & Wellness

Ruhunuzu ve bedeninizi şımartan, huzur veren bir yolculuk.

Gelin Spa & Wellness merkezimizin büyülü dünyasında sakinleştiren ve rahatlatan bakımlarla kendinizi yenileyin.

Spa Merkezimiz, Yaşamın tüm karmaşasından uzaklaşarak sığınacağınız bir liman. Romalılardan bugüne kadar uygulanan ve su terapilerine verilen isim olan SPA, günümüzde sadece su ve çamur terapilerinin değil, masaj terapilerinin, aroma terapilerin, güzellik ve bakım kürü hizmetlerinin de verildiği dinlenme ve ferahlama merkezi, beden, zihin ve ruh üçlüsünün yenilenmesini ve arınmasını sağlıyor..

Sauna, hamam, masaj, yüz bakımı, kapalı havuz…

Sadece derin bir nefes alın ve daha önce yaşamadığınız bir dinginliğin sizi sarmasına izin verin.

Kapalı Havuz

Kapalı Havuz
Kendinize biraz zaman ayırın…

Tüm streslerinizden arınmak için ideal bir mekan.

Galeri

Türk Hamamı

Türk Hamamı
KESE Klasik Türk Hamamı’nda uygulanan bakımla cildinizin yumuşaması ve toksin atması sağlanır. Türk hamam geleneğinde ilk aşamayı oluşturan kese iyi bir terlemeden sonra temizlenmek ve arınmak için kullanılır. Kese, derinin gözeneklerindeki bakteri, zararlı atık maddeleri çıkarır ve tıkanmış gözenekleri açar pürüzleri giderir. Beden örtüşünü derinlemesine temizler ve toksit hücrelerden arındırır ve üst tabakanın yeniden yapılanmasını sağlar.

Kese sadece bedenimizi temizleme ve güzelleştirmekle kalmaz, vücudu bir bütün olarak daha sağlıklı kılar. Özellikle bağışıklık sisteminin güçlenmesiyle vücut hastalıklara karşı daha sağlıklı ve daha dinç olacaktır.

Galeri

Köpük Masajı

Köpük Masajı
Türk hamamında uygulanan geleneksel bir Türk masajıdır. İyi ve sağlıklı bir keseden sonra, kesenin faydalı etkilerini tamamlamak ve vücudun daha iyi temizlenmesini sağlamak için yapılır. Geleneksel Türk hamam usulü ile tüm vücut kaplanacak şekilde köpük yapılır. Devamında masaj uygulaması ile sadece deri temizliği değil, özellikle deri, deri altı yağ dokusu ve sellülitli dokunun hareketliliği sağlanır ve artan kan dolaşımıyla birlikte toksinlerin vücuttan atılması sağlanır.

Galeri

Sauna

Sauna
Sauna “kuru buhar banyosu” olarak tanımlanabilir ve geleneksel Fin hamamı olarak da bilinir.Sauna, beden ve ruh sağlığı için mükemmel bir ortam sağlar. Uyumlu bir sıcaklıkla toksinlerin atılması, dinlenme ve ardından soğuk su ile alınan duş, kan dolaşımını düzenler, gerginliği azaltır, dinlenme ve huzur sağlar.

Galeri

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı
Daha canlı, daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için kişiye özel güzellik bakımlarımızdan uzman terapistimiz eşliğinde yararlanabilir, Spa merkezimizde yapılan bakımlardan sonra cildinizi tazelenmiş hissedeceksiniz.

Galeri

Masaj

Masaj
Günlük hayatın stresi, yorgunluğu ve yüklediği negatif enerji bedenimizin kaldırabileceğinden ağır bir yükün altında ezilmesine neden olur. Bu yükün getirdiği fiziksel ve ruhsal çöküntü önlem alınmazsa bedene geri dönüşü olmayan zararlar verir. Yüzyıllardır şifa amaçlı kullanılan masaj terapileri, vücudun direncini artırıp, cildi pürüzsüzleştiriyor. Vücudumuzda bulunan enerji merkezlerinin uyarılmasıyla, bağışıklık sistemi harekete geçiyor ve beden kendini yenilemek üzere çalışmaya başlıyor.

Masaj sırasında kullanılan aromatik yağlar ve tütsü kokuları fiziksel rahatlığın yanı sıra negatif enerjiyi de yok ediyor.

Medikal masajdan, volkanik taş masajına, çeşitli tekniklerle yapılan masajlar, hem ruhen hem de bedenen bir rahatlama sağlıyor,bu sayede içten yansıyan huzur ve güzellik, dış güzelliğe gerçek bir anlam kazanıyor.

Galeri